Forum Tiny Control Solution
2.47 - Wersja do druku

+- Forum Tiny Control Solution (https://forum.tinycontrol.pl)
+-- Dział: LanKontroler - sprzęt i wersje wsadów, problemy, zastosowanie (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: LanKontroler - wersje oprogramowania (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: 2.47 (/showthread.php?tid=298)

Strony: 1 2 3


2.47 - mattai - 09-27-2013

Nie wiedzieć dlaczego po restarcie kontrolera nie mogę zmusić go do ustalonego włączenia przekaźników. W panelu jest że ma włączyć wybrane, niestety nawet po pełnym resecie tego nie robi. Klikać można i to działa , ale nie robi przy starcie tego co trzeba, po za tym nie da się go zmusić do pracy z Dallasami.


Re: 2.47 - wilkxt - 09-27-2013

a masz jakieś wejscia aktywowane w tablicy zdarzeń?
Co dokaldnie z dallasami, jak podepiniesz jeden czujnik jaki jest efek? Czujnik musi byc podpiety jak LK jest wylaczony.


Re: 2.47 - mattai - 09-27-2013

Kroczkami, ponowna aktualizacja softu, resecik do zera, wyłączenie dla pewności na 20 min kontrolera.
Nic nie konfiguruje poza ntp i ip statycznym.
Podłączam czujnik, i kontroler odpowiada na ip ale nie ładuje strony. Jak podłączę po starcie nie jest wykrywany.
Po odpięciu czujnika z mozołem ale system wstaje. Czas poprawny ip poprawne, przekaźniki wyłączone (czerwone kółka).
Wchodzę do konfiguracji - włączam dwa pierwsze przekaźniki do włączenia przy starcie i po resecie.... brak efektu, pola są zaznaczone, ale pola nie robią się zielone, przekaźniki nie załączają się.
Jak je przeklikam po właczeniu, dają się sterować. I Do wyłączenia pamiętają stan i reagują na ewentualne zasterowania wejsciami w/g tabelki (ona działa chyba cała poprawnie - wejscia stykowe i temperatura samego kontrolera-tyle zdążyłem sprawdzić).


Re: 2.47 - wilkxt - 09-28-2013

czujnik kupiony gotowy z kablem czy sam robiłes? Moze jakis bład w polaczeniu?
Czy jak usawisz w jakim stanie mają sie uruchomic wyjscia po starcie i ponownie włączysz LK to czy te ustawienia(w network config) są zapamietane czy wszystkie "ptaszki" sa odznaczone?


Re: 2.47 - mattai - 09-28-2013

Odnośnie ptaszków , to j.w. jak ustawie tak zostają, tylko przekaźniki się nie stosują.
Co do czujnika (sam robiłem - dokumentacja jest w pdf dostępna a ty tylko kabelek i wtyczka - 6cio pinowa) - wielkiej filozofii nie ma "+", "-", i magistala. Rysunki są raczej dość dobrze opisane w dokumentacji.
Sprawdzałem z dwoma czujnikami bo myślałem że może jakiś trefny jest.
Rozumiem że po podłączeniu i po restarcie powinny po chwili same się przedstawić pomiarami?


Re: 2.47 - wilkxt - 09-29-2013

mattai napisał(a):Rozumiem że po podłączeniu i po restarcie powinny po chwili same się przedstawić pomiarami?
dokladnie tak


Re: 2.47 - mattai - 09-29-2013

Często działam na przekierowaniu portów , właśnie zrestartowałem urządzenie ping odpowiada, przestała się strona wyświetlać. Jak się za którymś razem wyświetli to cały formularz jest pusty bez danych. nawet daty nie ma.


Re: 2.47 - wilkxt - 09-29-2013

uzyj przeglądarki firefoxa, odpal w narzedziach dla programistów konsole błedów, wyczysc błedy i odswież stronę z LK, zobacz czy sa jakies błędy


Re: 2.47 - mattai - 09-29-2013

Teraz dla relaksu, po którymś restarcie, ping odpowiada www się nie wyświetla.

Telnet daje pusta stronę czyli serwer działa, ale jakby coś blokowało wystawienie danych do wygenerowania strony.
Muszę podjechać na miejsce instalacji i zwieść urządzenie sobie na biurko. Kurczę - myślałem że kwestia zdalnego sterowania będzie wreszcie moim wybawieniem.


Re: 2.47 - wilkxt - 09-29-2013

mattai napisał(a):Telnet daje pusta stronę czyli serwer działa, ale jakby coś blokowało wystawienie danych do wygenerowania strony.
.

bo blokuje, dlarego chciałem zebys odpalik konsole w firefoksie i powiedzial co blokuje bo bedzie pisac