Forum Tiny Control Solution
DS1 większe lub mniejsze od DS8 to działanie OUT1=1 lub =0 - Wersja do druku

+- Forum Tiny Control Solution (https://forum.tinycontrol.pl)
+-- Dział: LanKontroler - sprzęt i wersje wsadów, problemy, zastosowanie (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: LanKontroler V3 (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: DS1 większe lub mniejsze od DS8 to działanie OUT1=1 lub =0 (/showthread.php?tid=2562)



DS1 większe lub mniejsze od DS8 to działanie OUT1=1 lub =0 - MarekJ - 10-11-2022

Dzień dobry. LK3 SW 1.58a | HW 3.0. Czy jest możliwość zaprogramowania czujników temperatury w n.p. następujący sposób: Jeśli DS1 jest > od DS8 to OUT1=1 ? I analogicznie do tego przykładu, lub <, lub =, oraz OUT'y =1 lub =0.

W chwili obecnej mam ustawione konkretne temperatury w liście zdarzeń, po których ma następować zdarzenie. Część Lan Kontrolera jest wykorzystywana między innymi do pracy w c.o. z kominkiem i dogrzewaniem wody w bojlerze, również z kominka, stąd taka operacja o jaką pytam, byłaby bardziej ekonomiczna.

Poproszę o porady, pozdrawiam.


RE: DS1 większe lub mniejsze od DS8 to działanie OUT1=1 lub =0 - stAch - 03-10-2023

HW> v3.5 posiada tego typu możliwości (osobiście nie mam hw.30) ustawiasz to w DIFF i na tej zmiennej później operujesz w zdarzeniach
np DS8 - DS1 ==> zwróci ci różnice w stopniach
jeśli DIFF1 > 5 ==> zadanie OUT1 ON włącza pompę obiegowa pieca jeśli różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem będzie większa o 5 st
i analogicznie ten sam warunek ustawi OUT1 OFF jeśli ta różnica spadnie poniżej wartości 5 st

pozdr.


RE: DS1 większe lub mniejsze od DS8 to działanie OUT1=1 lub =0 - MarekJ - 03-22-2023

(03-10-2023, 09:12 PM)stAch napisał(a): HW> v3.5 posiada tego typu możliwości (osobiście nie mam hw.30) ustawiasz to w DIFF i na tej zmiennej później operujesz w zdarzeniach
np DS8 - DS1 ==> zwróci ci różnice w stopniach
jeśli DIFF1 > 5 ==> zadanie OUT1 ON włącza pompę obiegowa pieca jeśli różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem będzie większa o 5 st
i analogicznie ten sam warunek ustawi OUT1 OFF jeśli ta różnica spadnie poniżej wartości 5 st

pozdr.

Dziękuję za odpowiedź, tak, w v.3 nie posiadam niestety DIFF, kombinowałem w operacjach logicznych, jednak w moim wieku to chyba z tą logiką już nie nadążam... Big Grin Dziękuję bardzo za pomoc, pozostanie mi pewnie zakupić w przyszłości HW> v3.5  Cool


RE: DS1 większe lub mniejsze od DS8 to działanie OUT1=1 lub =0 - stAch - 03-23-2023

(03-22-2023, 10:53 PM)MarekJ napisał(a):
(03-10-2023, 09:12 PM)stAch napisał(a): HW> v3.5 posiada tego typu możliwości (osobiście nie mam hw.30) ustawiasz to w DIFF i na tej zmiennej później operujesz w zdarzeniach
np DS8 - DS1 ==> zwróci ci różnice w stopniach
jeśli DIFF1 > 5 ==> zadanie OUT1 ON włącza pompę obiegowa pieca jeśli różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem będzie większa o 5 st
i analogicznie ten sam warunek ustawi OUT1 OFF jeśli ta różnica spadnie poniżej wartości 5 st

pozdr.

Dziękuję za odpowiedź, tak, w v.3 nie posiadam niestety DIFF, kombinowałem w operacjach logicznych, jednak w moim wieku to chyba z tą logiką już nie nadążam... Big Grin Dziękuję bardzo za pomoc, pozostanie mi pewnie zakupić w przyszłości HW> v3.5  Cool

pozostaje zewnętrzny plik i działania poprzez httapi - ja mam tablet i stronę zarzadzania która w sieci lokalnej wykonuje niestandardowe operacje. odświeża się cyklicznie co 3min pobiera dane z różnych LK i wykonuje w zależności od nich działania na oddzielnych urządzeniach nie koniecznie LK. Steruje np. oświetleniem przez "TZT 8"