Forum Tiny Control Solution
LK nie pamięta typu Inp1 - Wersja do druku

+- Forum Tiny Control Solution (https://forum.tinycontrol.pl)
+-- Dział: LanKontroler - sprzęt i wersje wsadów, problemy, zastosowanie (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: LanKontroler - wersje oprogramowania (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Przykłady zastosowań przez użytkowników. (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+---- Wątek: LK nie pamięta typu Inp1 (/showthread.php?tid=147)



LK nie pamięta typu Inp1 - cam1 - 01-29-2013

Wybrałem Inp1 do pomiaru napięcia z rezystorem 40k i mnożnikiem 5. Ustawiłem odpowiednio w panelu i było ok do pierwszego wyłączenia zasilania. Po powrocie zasilania Inp1 ustawia się na TEMP i oczywiście mierzy bzdury (znaczy niby temperaturę). Pół biedy jakby tylko mierzył. ale przełącza zdefiniowany PK no bo tak akurat wypada zakres. Co z tym zrobić - proszę o pomoc.
A! Przy restarcie po "Network settings" też zapomina się ten typ-ek kim był.
Przy okazji druga sprawa - chyba nie żyje Out3. Znaczy nie pokazuje się na tym wyjściu żadne napięcie mimo prawidłowo działającego sterowania w panelu. W tym zastosowaniu LK nie jest to wyjście niezbędne, ale czy można jakoś to sprawdzić albo zweryfikować pomiarem i co w takim wypadku robić?
Trzeci drobiazg - PIC osiąga po 10min temperaturę około 40-44'C. Czy to normalne?
camel


Re: LK nie pamięta typu Inp1 - wojciechg - 01-29-2013

Nie pamieta także Inp2.
Pozdrawiam


Re: LK nie pamięta typu Inp1 - cam1 - 03-07-2013

Qrcze, trochę bzdury w informacjach są z tego powodu.
No i każde zalogowanie to też błędne dane.
Czy można coś zrobić aby ustawienia Inp1 i Inp2 były pamiętane?


Re: LK nie pamięta typu Inp1 - wilkxt - 03-07-2013

cam1 napisał(a):Wybrałem Inp1 do pomiaru napięcia z rezystorem 40k i mnożnikiem 5. Ustawiłem odpowiednio w panelu i było ok do pierwszego wyłączenia zasilania. Po powrocie zasilania Inp1 ustawia się na TEMP i oczywiście mierzy bzdury (znaczy niby temperaturę). Pół biedy jakby tylko mierzył. ale przełącza zdefiniowany PK no bo tak akurat wypada zakres. Co z tym zrobić - proszę o pomoc.
A! Przy restarcie po "Network settings" też zapomina się ten typ-ek kim był.
camel


Dziwna sprawa, jaka wersja softu?

cam1 napisał(a):Przy okazji druga sprawa - chyba nie żyje Out3. Znaczy nie pokazuje się na tym wyjściu żadne napięcie mimo prawidłowo działającego sterowania w panelu. W tym zastosowaniu LK nie jest to wyjście niezbędne, ale czy można jakoś to sprawdzić albo zweryfikować pomiarem i co w takim wypadku robić?
camel
Na tym wyjj to sciu powinno być około 3V przy OFF i okło 0V przy ON

cam1 napisał(a):Trzeci drobiazg - PIC osiąga po 10min temperaturę około 40-44'C. Czy to normalne?
camel

W temperaturze pokojowej nie powinien przekraczac 35C, podejrzana sztuka, zwlaszcza ze out3 nie działa


Re: LK nie pamięta typu Inp1 - cam1 - 03-09-2013

Trochę wody upłynęło od napisania 1 postu i zgłoszenia problemu Wink
Jako. że niedziałające wyjście nie bardzo mi przeszkadzało, a odnośnie niepamiętania funkcji Inp1 liczyłem na poprawienie softu w przyszłości - to LK został zamontowany w docelowym miejscu które jest daleko i właściwie dostępne teraz tylko przez sieć.
Niemniej temat jest aktualny, bo do tych dysfunkcji LK doszły po czasie kolejne przestawione w tym wątku.
Po zdiagnozowaniu i rozpoznaniu problemów przygotuję "wyprawę" w celu ewentualnej wymiany tego LK.


Re: LK nie pamięta typu Inp1 - cam1 - 03-09-2013

wilkxt napisał(a):Dziwna sprawa, jaka wersja softu?
Obecnie ostatnia - czyli 2.39
Wrzucilłem do LK jak tylko pojawiła się z nadzieją na uzdrowienie sytuacji.
cam1 napisał(a):Przy okazji druga sprawa - chyba nie żyje Out3.
wilkxt napisał(a):Na tym wyjj to sciu powinno być około 3V przy OFF i okło 0V przy ON
Domyślam się Wink (a raczej pomierzyłem już inne sprawne wyjścia i też inne LK)
Napisałem, że "chyba nie żyje" bo było tam jak pamiętam 0,06 / 0,12V.
cam1 napisał(a):Trzeci drobiazg - PIC osiąga po 10min temperaturę około 40-44'C. Czy to normalne?camel
wilkxt napisał(a):W temperaturze pokojowej nie powinien przekraczac 35C
Dla jasności - mówiłem o temperaturze procesora. Pomiar temp.płytki jest daleko, przy jej krawędzi.
Obecnie, przy temp.pomieszczenia 18'C płytka mierzy sobie 38'C. Sądzę, że to również trochę za dużo.
wilkxt napisał(a):... podejrzana sztuka, zwlaszcza ze out3 nie działa
No tak, a zwłaszcza jak teraz doszły jeszcze problemy z rozłączaniem.
Dziękuję za zainteresowanie...
Camel