Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: wyświetlacz OLED blokuje czujnik AM2320
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
w zakupionym LK3.6 niezależnie od wersji oprogramowania, po równoczesnym podłączeniu OLED i czujnika AM2320 blokuje się działanie czujnika AM2320;
po uruchomieniu AM2320 i OLED przez pewien czas działają, po kilku godzinach pomiar z czujnika AM2320 zanika, pojawia się dopiero po restarcie zasilania lub po wyjęciu OLED i ponownym wpisaniu czujnika;
czasem taki objaw występuje po godzinie a czasem po kilku godzinach; nie można żadnego zdarzenia uzależnić od AM2320 bo nigdy nie wiadomo ile podziała;
po odłączeniu OLED czujnik działa bez zarzutu; 
czy taka przypadłość występuje też w użytkowanych przez was LK 3.6??
W moim LK3.5 (Wersja 1.11 | HW 3.5) do którego podłączony jest wyświetlacz (TB 1WIRE I2C OLED RTC PŁYTKA ROZSZERZEŃ) też zauważyłem że wskazania z BME280 zostają blokowane (objawy takie same jak opisuje kikis1).
Po odłączeniu wyświetlacza wszystko wraca do normy. Do tej pory myślałem że coś jest nie tak z czujnikiem lub LK3.5. Jeszcze wspomnę że wcześniej na LK3.0 zestaw pracował bezbłędnie przez około 1 rok ale LK 3.0 zaczął wybiórczo czytać z czujników temperatury DS18B20 (nawiasem mówiąc muszę go wysłać do serwisu).

co to jest LK3.6?

Pozdrawiam
Michał
michalwy, spotkałem się z taką nazwą LK3.6 wersja(LK3 SW 1.11 | HW 3.6) teraz ta sama i u mnie ale próbowałem i innych wersji; też zakupiłem tB i nie mogę w pełni korzystać z tej płytki; czy mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii przedstawiciel firmy? czy mam reklamować LK3.6 czy może jest jakaś inna metoda na ten problem; myślę, że to coś z magistralą i2c;
(10-09-2019, 07:37 PM)kikis1 napisał(a): [ -> ]michalwy, spotkałem się z taką nazwą LK3.6 wersja(LK3 SW 1.11 | HW 3.6) teraz ta sama i u mnie ale próbowałem i innych wersji; też zakupiłem tB i nie mogę w pełni korzystać z tej płytki; czy mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii przedstawiciel firmy? czy mam reklamować LK3.6 czy może jest jakaś inna metoda na ten problem; myślę, że to coś z magistralą i2c;
Musimy sprawdzić, bo faktycznie może byc problem z I2C.
Długie masz kabe? Jakiego rozdzielacza używasz?
mam to wszystko na biurku, na oryginalnym okablowaniu, testuję dla syna do domu; LK3.6 będzie sterował rekuperacją z GWC, nagrzewnicą wodną, grzałkami i PC, ; u mnie LK3 sprawdza się na razie w sterowaniu klimatyzatorem przerobionym na PC, grzałkami i oświetleniem; rejestruje też produkcję PV; nie mam podłączonego wyświetlacza OLED ani innego czujnika po i2c, dlatego nie wiesza się wskazanie AM2320;
jest nowy soft z poprawką OLED, prosze przetestować
https://forum.tinycontrol.pl/showthread....933&page=3
dziękuję za info właśnie pobrałem i dziś zainstaluję;
pozdrawiam
Krzysztof
po wczorajszej zmianie softu na 1.16 wyświetlacz OLED, czujnik temp. i wilgotności AM2320 do dziś: 18.10.2019 godz. 19 działają poprawnie;
wilkxt dziękuję za pomoc;
pozdrawiam Krzysztof;