Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Pomiar gazu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Lan kontroler ver.3.6

Jest pomiar prądu

Jak zrobić pomiar gazu ?

Mam czujnik w liczniku gazu NI-3

1 imp = 0.01m3

czy mam to wstawić gdzie prąd i nie przejmować się jednostkami ?
będzie poprawnie liczyć ?

Czy da się w oprogramowaniu zrobić aby można było wybrać inną jednostkę jak KWh ?
(09-25-2019, 09:15 PM)rpce napisał(a): [ -> ]Mam czujnik w liczniku gazu NI-3

1 imp = 0.01m3

czy mam to wstawić gdzie prąd i nie przejmować się jednostkami ?
będzie poprawnie liczyć ?

Czy da się w oprogramowaniu zrobić aby można było wybrać inną jednostkę jak KWh ?

Ustaw 100 imulsow na KWh i bedzie liczyc, zamiast KWh beda m3. Moze dorobimy edycje jednostk, zeby to lepiej wygladalo.
Dzięki
Nie wiem czemu nie mogę wprowadzić wartości początkowej po przecinku
np.
300.450
zawsze uogólnia do 300.000
(09-26-2019, 08:27 PM)rpce napisał(a): [ -> ]Nie wiem czemu nie mogę wprowadzić wartości początkowej po przecinku
np.
300.450
zawsze uogólnia do 300.000
Poprawimy to
To się jeszcze zapytam
Pomiar energii czy gazu jest oparty na sumowaniu odczytów czyli podaje tyle co ma licznik no powinien.

A nie można by zrobić aby podawał zużycie np. z 5 minut

nie chodzi mi o stan bieżący licznika ale raczej o bieżące zużycie w czasie np. że w ciągu 5minut zużył 2m3 gazu lub prądu

coś ala zapamiętanie odczytu z ostatnich X minut i odjęcie od bieżącego lub zliczenie ilości impulsów w ciągu X minut.
to musieli bysmy dodac taka opcje
To się przydaje do codziennej kontroli kosztów ogrzewania w korelacji z temperaturą na zewnątrz.

U mnie akurat na tej podstawie wyznaczam opłacalność opalania gazem i moment przejścia na piec węglowy. Do tej pory spisywałem ręcznie a chciałbym to zautomatyzować jakoś.