Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Osługa BME280
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Potrzebuję wysłać z lk3 do Domoticza dane z czujnika BME280. Aktualnie mój lk3 pracuje na firmware V1.47b7 .
Niestety w dokumentacji/instrukcji którą dysponuję nie ma opisu obsługi czujnika BME280 , a zatem nie ma też numerów czujników w tabeli na str.28 .
Uprzedzając poradę „a weź zainstaluj sobie najnowszą wersję softu , tam jest w zakładce OLED aktualny wykaz wszystkich obsługiwanych czujników i ich numerki” - odpowiadam : tak wiem o tym ponieważ taką próbę już przeprowadzałem (a nawet dwie ) . Niestety nie bardzo wiem dlaczego ale mój lk3 nie toleruje softu V1.49b1 oraz V1.49b6.

Czym ta nietolerancja się objawia ? A no tym że LK3 pracuje z tym softem całkiem normalnie – tzn czyta wszystkie podpięte czujniki i pokazuje prawidłowo wszystkie odczyty na stronie www, lecz tylko wtedy gdy nie mam żadnych wpisów w zakładce HTTP Klient. W momencie gdy wpiszę tam odpowiednie dane i zakończę to opcją SAVE, LK3 się wysypuje.
I stąd właśnie mój powrót do starszego softu bo tu wszystko mi gra.
Tak więc na teraz mam prośbę o udostępnienie tu na forum wykazu numerków czujników a przy okazji proszę dać znać czy ktoś używając ostatniego softu (V1.49bx) używa również opcję HTTP Klient i czy wszystko „gra” ?
pozdrawiam
krzych00
Przepraszam za niepotrzebny zamęt na forum. Pierwsza część problemu jest już rozwiązana. Numerki dot. BME280 znalazłem sam na forum'
Od razu wpisałem co trzeba i wszystko gra a Domoticz pracowicie rysuje wykresy.
Zostaje część druga do ew. rozwiązania problemu.
Co z softem V1.49bx ?
To znaczy chodzi mi głównie o to czy V1.49bx jest z jakimś bugiem czy to ja coś skopałem w konfiguracji LK3 u siebie .

pozdr.
krzych00
robilem testy http klient i w wersji 1.49b6 jest OK, masz skonfigurowanego jednego klienta?
Witam.

Tak , mam konfigurację standard - 1 klient.

W tej chwili nie ma żadnego problemu. Lk3 pracuje b.stabilnie na tej wersji firmware. Ale prędzej czy później
będę musiał dołączyć jeszcze 3 czujniki DS18b20 i wtedy będę pod ścianą.

pozdrawiam
krzych00

ps. Czy ja dobrze zrozumiałem sens Twojego pytania o liczbę klientów ?
Może być ich więcej ?
krzych00 post_id=15843 time=1539444726 user_id=5817 napisał(a):Witam.
ps. Czy ja dobrze zrozumiałem sens Twojego pytania o liczbę klientów ?
Może być ich więcej ?

Do automatycznego wysylania co okreslony czas jest tylko jeden, ale w zdarzeniach można wybrać (zdefiniowane wczesniej w ustawieniach http) 4 rózne URLe porty i adresy
Ok. Dziękuję bardzo za to info.
Będę musiał przetestować tą opcję "własnoręcznie".

pozdrawiam
krzych00