Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Czujnik Temperatury PT-1000
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam ,posiadałem w domu zapasowy Czujnik Temperatury PT-1000 wykorzystywany do Pieca Co2.W związku z tym że posiadam lan kontroler chciałem wykorzystać dodatkowy czujnik i podpiąłem go pod INP3 czujnik w lan kontrolerze jest widoczny ale strasznie zawyża temperaturę.Na chwilę obecną czujnik leży w pomieszczeniu gdzie temperatura jest około 8C.Lan kontroler wyświetla temperaturę -26C. W związku z tym pytanie dla osób które mają do czynienia z czujnikami temperatury czyżby oznaczało to że czujnik będzie uszkodzony? dołączam screna.Dodatkowo mam podłączony czujnik pod INP6 i ten czujnik temperaturę widzi prawidłową.
[attachment=393]
wpisz w pole kalibracja 34 i przez jakiś czas porównuj czy mniej więcej sie zgadzają
zmierz rezystancję tego PT1000. W tej temperaturze powinna wynosić ok.1030omów. Ewentualnie podłącz rezystor 1k zamiast PT i LK powinien pokazać temperaturę około zera.
Dziękuje wszystkim za radę okazuje się ze uszkodzony jest czujnik temperatury ,muszę poszukać i podmienić na drugi ten wprawdzie był nie używany ,ale przeleżał trochę. Od nowości nie sprawdzałem GO bo był to zapas i nie byłem pewny co do jego działania jeszcze raz wielkie dzięki.
Niestety muszę zakupić czujnik temperatury do lan kontrolera czy możecie polecić jaki typ byłby najlepszy do pomiaru temperatury ? czujnik byłby zamontowany na zewnątrz pomieszczenia .Planowana odległość czujnika od lan kontrolera 2 m.