Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Aktualizacja firmware HW:1.2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,
chciałbym zaktualizować firmware w LK 1.2, chce wgrać wersje soft 3.29p ze strony pvmonitor.pl

Próbowałem wszystkich opcji LK tools, Windows TFTP, pumpkin.
Przez switch i przez kabel bezpośrednio, ip karty sieciowej ustawione na stale 192.168.1.50, wyłączyłem tez Firewall w Windows 10.

Resetuje LK wg procedury z instrukcji po czym uruchamiam komendę TFTP i niestety za kazdym razem ten same efekt... LK się bootuje normalnie i nie komunikuje eis z TFTP.

Proszę o podpowiedz, jak zmusić to "ustrojstwo" do przejścia w tryb aktualizacji.
Jak się Lk uruchamia w trybie bootloadera to miga zielna dioda w gniezdzie rj45, czy tak jest? Dioda miga przez 5 sekund, wieć w tym czasie musisz zaczac transmisje przez tftp
Niestety, dioda nie miga tylko sie świeci na stale po restarcie - nie jestem w stanie wejsc w tryb bootloadera.
Film poglądowy:
http://youtu.be/7cg4mHSfRyI
a jak zrobisz restart z stronki LK?
Niestety, efekt ten sam - LK się natychmiast uruchamia (dioda zielona świeci) i nie ma możliwości skomunikować się przez TFTP.
Postawiłem nawet Win XP, ale nic to nie dało.
Zastanawiam się jeszcze, na płytce jest nadruk z nr wersji 1.1, w systemie widać 1.2 wiec nie wiem w zasadzie jaką wersje kupiłem/dostałem.

Pozdrawiam
Darek
Nie wiem kiedy kupowałeś, ale oddaj na gwarancji z dopiskiem ze nie wchodzi w tryb bootloadera
Po wymianie procka wszystko działa.
Witam
Omyłkowo przy zmianie z 2.59 na 3.22 wygrałem soft z wersji 1.1 do hw1.2.
LK znikł z sieci i wyglada na to, ze bootloader nie działa. Brak reakcji na przycisk reset.
Proszę o pomoc w podniesieniu go.
LK 1 i 2 w przeciwieństwie do LK3.5 nie posiadają niestety zworki, żeby właczyc tryb bootloadera, więc ciężko go samemu podnieść. A czy po włączeniu zielona dioda nie miga przypadkiem?
Nie mam w tej chwili dostępu, ale z tego co pamiętam nie miga zieloną jak przy czekaniu na upload, tylko lan mruga jak jest wpiety do sieci.
Adresu nie dostaje i go w sieci nie widać.
Rozumiem że pozostaje opcją wylutowania flash i zaladowania fw w programatorze?
Fw ze strony, czy musi być specjalny zawierający jeszcze bootloader?
Stron: 1 2