Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Wyjście tranzystorowe i przekaźniki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,

Mam pewien problem z tematem przekaźników. Jak wiadomo Lan Kontroler może sterować przekaźnikami na trzy sposoby: wewnętrzny przekaźnik, przekaźniki dołączone za pomocą gniazda IDC10-1 oraz przekaźnik podłączony do wyjścia tranzystorowego. O ile pierwsze rozwiązanie jest dosyć oczywiste, to pozostałe są dla mnie małą zagadką;-)

Po zalogowaniu na urządzeniu i wejściu w CONTROL PANEL, widzimy "Digital Outputs Control" - czyli sześć kropek (czerwonych lub zielonych, w zależności od stanu). Wg instrukcji ta sekcja dotyczy... tylko wbudowanego przekaźnika "RELAY OUT0". To pytanie dlaczego kropek jest sześć, skoro przekaźnik jeden?

Z tym związane jest pytanie - jak sterować przekaźnikiem podłączonym do wyjścia tranzystorowego? Oczywiście chciałbym robić to zdalnie, po zalogowaniu.

Pokrewnym pytaniem jest oczywiście - jak sterować przekaźnikami podłączonymi pod IDC10-1.

Nie wiem, może mam jakiś słabszy dzień ale nie mogę rozczytać tego w instrukcji...
>Wg instrukcji ta sekcja dotyczy... tylko wbudowanego przekaźnika "RELAY OUT0".

To blad, 6 kropek 6 wyjsc (przekaxnik, wyjscie tranzystorowe, 4 przekazniki na dodatkowej płytce)
out0- przekaznik na LK
out1-4- przekazniki na płytce
out5- wyjscie tranzystorowe na LK
Dzięki, teraz wszystko jest jasne:-) Zabrakło takiego wyjaśnienia w instrukcji. A jaka może być maksymalna długość przewodu, który łączy wyjście tranzystorowe z przekaźnikiem zewnętrznym?

Bo tasiemki łączące Lan Kontroler z płytką zewnętrznych przekaźników są krótkie i rozumiem, że nie ma możliwości stosowania dłuższych?

Czyli maksymalna ilość przekaźników, jaką może sterować Lan Kontroler to 6?

Rozumiem, że te na dodatkowej płytce (out1-4) trzeba "wyznaczyć doświadczalnie", który jest który?
przewody moga byc dłuzsze, jakies wielkie prądy tam nie płyną.
podepne się pod pytanie dotyczące wyjść out1-out4
wygląda że to wyjścia bezpośrednio z chipa, przyjmują stan 0 lub 3,5v
czy ktoś się orientuje jaką mają obciążalność prądową? ile mA można normalnie z nich wyjąć?
dzieki za info Smile
Wilku kiedyś podawał, że max. 20mA.
U mnie od dłuższego czasu sterują 15mA diodą transoptora i jest OK.
hmm ciekawe. bo te outy sterują bezpośrednio relpolami RM50 przez tasiemkę.
a RM50 ma pobór katalogowo 120mA
Akaro napisał(a):hmm ciekawe. bo te outy sterują bezpośrednio relpolami RM50 przez tasiemkę.
a RM50 ma pobór katalogowo 120mA
nie bezpośrednio tylko przez tranystor BC807
no wlasnie sie domysliłem że pewnie jakiś tranzystorek jest bo samo złącze IDC10-1 wystawia +VCC z którego można skorzystać

dzieki za podpowiedz Smile
Jaka jest maksymalna obciążalność prądowa zasilania +3.6V w złączu IDC10-1 :?:
Stron: 1 2