Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: nietypowe uszkodzenie LK
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! Jak to zwykle bywa wczoraj działało wszytsko ok, a dzisiaj problem - na głównej stronie control panel straciłem wszystkie odczyty (screen w załączeniu), a LK działa, tzn. wcześniejsze ustawienia pamięta i wysterowuje wyjścia. Oczywiście restetowałem urządzenie - proszę o pomoc ...
a inne strony sie wczytuja?
problem rozwiązany - a mianowicie wczoraj zamieniłem opis wyjścia z Out3 na nazwę z polskim znakiem i IE przestała "widzieć" control panel. Chrome natomiast poparwnie odczytywała wszystkie parametry - po zmianie literki wszystko wróciło do normy... Dzięki!
Pozdrawiam,
Mirek

P.S.
Do wilkxt
Pomożesz mi z tym bistabilnym sterowaniem w events config?
MirKul napisał(a):P.S.
Do wilkxt
Pomożesz mi z tym bistabilnym sterowaniem w events config?
ale co dokladnie?
MirKul napisał(a):Witam!
Kolejne pytanie - czujnik na INP1 przy zadanych parametrach załącza/wyłacza wyjście bistabilnie mimo ustawienia w control panel reset time na 1s. Czy można to jakoś zmienić?
Może ujmę to bardziej szczegółowo - otoż jedno z wyjść steruje pilotem, który działa jak przycisk dzwonkowy (jedno krótkie naciśnięcie) załącza, drugie naciśnięcie wyłącza urządzenie. I jeśli robię to za pomocą Control Panel przez naciśnięcie dedykowanego przycisku (ustawiony Reset Time na 1 sekundę), to wszystko ok. Ale chciałbym to samo wyjście dodatkowo uzależnić od czujnika (w tym przypadku fotorezystor wpięty jak czujnik temp. NTC-10K do INP1 i +3,6V) i sterować automatycznie. Jak ustawię w Events Config odpowiedni próg to po jego osiągnięciu wyjście załącza się na stałe a nie na chwilę (np. na 1 s) i efekt jest taki, że pilot ciągle nadaje (jakbym go nacisnął i trzymał). Po ponownym przekroczeniu progu wyjście się rozłącza, ale już nie wyłącza urządzenia. Czy można to jakoś zmienić?
bistabilme jest tylko dla wejsc cyfrowych INP1D-4. Proponuje wyjscie ktore zalacza pilota podlaczyc do we INP1D i w nim ustawić jako bistabilne, to we INP1D bedzie załączac inne wyjscie które bedzie podpiete do pilota
wilkxt napisał(a):bistabilme jest tylko dla wejsc cyfrowych INP1D-4
sorry, ale nie bardzo zrozumiałem - mnie zależy na załączaniu monostabilnym (chwilowym, impulsowym - przekaźnik zwiera na chwilę przycisk pilota) - tak, żeby po osiągnięciu zadanej wartości czujnika w evencie przekaźnik załaczał wyjście np na 1 s. Czy tak właśnie mogą działać wejścia cyfrowe? Nie chciałbym przy tym stracić możliwości załączania tego wyjścia za pomocą panelu.
Przekroczenie wartosci z czujnika załacza OUT0, do OUT0 podłacz INP1D, w tablicy przy INP1D(dla wyjscia OUT1) ustaw np. 3 i zaznacz B(bistabilne), wtedy wyjscie OUT1(tu podepniesz pilota) bedzie załaczane na 3 sekundy tak jach chcesz.
aha... dzięki za info - popróbuję...