Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Wyjście PWM do załączanie pompy CO lub przepustnicy pow.?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Czy da się wykorzystać wyjście PWM do załączania pracy pompy CO?
Sterowanie prędkoscią jest niepotrzebne.
Czy w tym przypadku można podłączyć wyjście PWM do przewodu N pompy i sterować za pomocą np. wejścia INP6?
A tak mi przyszło na myśl czy sterowanie przepustnicą powietrza do kominka ctm jest możliwe za pomocą tego wyjścia?
Trochę obawiam się zniszczenia przepustnicy, nie jest to tania rzecz.
Działa na zasadzie zamknięta/otwarta przy napięciu 230V 50Hz.
Czy podłączenie przewodu neutralnego do wyjścia PWM nie uszkodzi tej przepustnicy?
jak podlaczyc przwod "N" do wyjscia PWM to spalisz co najwyzej lankontroler.

Kiedys sie nad tym zastanawialem aby wykorzystac wyjscie PWM do wysterowania kolejnego przekaznika. Gdzies byl na forum opisany schemat jak podlaczyc kolejny przekaznik. Wtedy wypelnienie 100% i powinno dzialac
Dzęki za podpowiedź.
A tak na marginesie to lepiej do przekaźnika podłączać przewód L, N, czy może żólto/zielony?
Oczwiście chodzi o pompy CO.
radko napisał(a):Dzęki za podpowiedź.
A tak na marginesie to lepiej do przekaźnika podłączać przewód L, N, czy może żólto/zielony?
Oczwiście chodzi o pompy CO.
Po takiej wypowiedz sugeruje abys niczego nie podlaczal bo puscisz dom z dymem. Sugeruje sprawdzic do czego jest przewod zolto zielony w instalacjac elektrycznych
Szukałem na forum jak podłączyć wyjście PWM jako przekaźnik i nie znalazłem.
W instrukcji od producenta też brak schematu elektrycznego.
Może ktoś już zrealizował taki schemat i podpowie w paru słowach.

Pozdrawiam
Do levykrak
Dzięki za czujność z tymi przewodami to wiesz taki "zart" za młodu też nie łapałem bazy.

Pozdrawiam.
Mozna sobie zartowac na rozne tematy. Natomiast nie bede zartowal na temat bezpieczenstwa bo ktos szukajac szybko informacji nie czujac "bazy" wykona tak instalacje nie wczytujac sie w reszte i moze sie wtedy komus krzywda stac.

Co do podlaczenia przekaznika pod PWM moge tylko podsunac rozwiazanie
[Obrazek: 0_1247989216.jpg]
tylko pamietaj, owy przyklad powyzej jest z ksiazki M.Wiazani i jest zasilany +5V, natomiast lankontroler jest zasilany 3V3. Musisz poszukac na internecie czy to bedzie dzialac, ja mam przerwe na kawe i wlasnie spijam ja zimna