Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: LK jako sterowanie temperatury i piec dwufunkcyjny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Chcialbym z LK zrobic cos ala termostat pokojowy.
Potrzebuje zeby zalaczal sie przekaznik w zaleznosci od czasu i temperatury.
Czy jest mozliwosc takiego ustawienia:
Np od pon do pt w godzinach 5-8 i 15-20 jesli temperatura bedzie ponizej np.19 stopni to zalaczy sie przekaznik, jak bedzie powyzej 20 to sie wylaczy.
w soboty i niedziele czas bedzie inny (np 8-10 i 18-20) ale zakres temperatur pozostaje.
Druga sprawa, chcialem podlaczyc 4 czujniki temperatury na 1-wire i np chcialbym ustawic taki czas jak wyzej jesli na czujniku temp1 bedzie taka temperatura, ale np ustawic tez np inne wartosci czasu i temperatury na innym czujniku.

Pozdrawiam
Da się to mniej wiecej ustawić, wykorzystując Scheduler z blokowaniem działania poprzezwejscie logiczne INP1D. Z kolei to wejscie może być wysterowane przez przekaźniki na wyjsciu warunków temperatury.
Poniewaz to już nie pierwsze takie pytanie, w ciągu paru dni postaram się rozrysować podłączenia i ustawienia w zakładce Pomoc na www.tinycontrol.pl i założymy dyskusje na forum do przedyskutowania tej aplikacji.
notek napisał(a):Da się to mniej wiecej ustawić, wykorzystując Scheduler z blokowaniem działania poprzezwejscie logiczne INP1D. Z kolei to wejscie może być wysterowane przez przekaźniki na wyjsciu warunków temperatury.
Poniewaz to już nie pierwsze takie pytanie, w ciągu paru dni postaram się rozrysować podłączenia i ustawienia w zakładce Pomoc na http://www.tinycontrol.pl i założymy dyskusje na forum do przedyskutowania tej aplikacji.
Temat który mnie też interesuje - jednak nie podoba mi się proponowane jego rozwiązanie i uważam, że nie tędy droga.
Powinno to być rozwiązane programowo w firmware samego lankontrolera - bez konieczności takich kombinacji.
To jest furtka do naprawdę sporego kręgu odbiorców: nie tylko specjalizowane pudełko dla napaleńców budujących elektrownie fotowoltaiczne (wg. mnie zliczanie impulsów i wyliczanie zużycia energii jest totalnie marginalnym zastosowaniem) - ale urządzenie dla tysięcy kowalskich do sterowania popularnymi kotłami CO, grzejnikami, kolektorami itp. Ot tani, solidny "internetowy" regulator i sterownik z zapisem odczytów i swobodą sterowania. Myślę, że tego typu dedykowany firmware powinien być priorytetem.
notek napisał(a):Poniewaz to już nie pierwsze takie pytanie, w ciągu paru dni postaram się rozrysować podłączenia i ustawienia w zakładce Pomoc na http://www.tinycontrol.pl i założymy dyskusje na forum do przedyskutowania tej aplikacji.

Witam, właśnie poszukuje takiego rozwiązania do sterowania piecem gazowym. Czy mógł bym prosić o rozrysowanie tego schematu.
Chce podłączyć LK do pieca za pomocą (NC,NO,COM) tutaj właśnie nie wiem jak to ma wyglądać ?
Plus trzy czujniki temperatury. Jeden na zewnątrz i dwa w pomieszczeniach.

Oraz dodatkowo czy jest (jaki?) możliwość zastosowania czujnika gazu.
notek napisał(a):Da się to mniej wiecej ustawić, wykorzystując Scheduler z blokowaniem działania poprzezwejscie logiczne INP1D. Z kolei to wejscie może być wysterowane przez przekaźniki na wyjsciu warunków temperatury.
Poniewaz to już nie pierwsze takie pytanie, w ciągu paru dni postaram się rozrysować podłączenia i ustawienia w zakładce Pomoc na http://www.tinycontrol.pl i założymy dyskusje na forum do przedyskutowania tej aplikacji.

hej,

jestem zainteresowany jest już może gdzieś ten opis?

pozdrawiam
witam,

kiedy można spodziewać się tego opisu ??
Jeśli ktoś byłby zainteresowany to udało mi się zrobić sterowanie na 5 przekaźnikach. W sumie na 3 się da standardowo a dwa są dodatkowo na wymuszenie grzania i otwarte okno. Do tego mam też aplikację na androida ale działa tylko jeśli LK nie ma włączonego logowania.
Pozdrawiam
@kolorek podzielisz się tym jak masz to zrobione ?
Może nie jest to profesjonalnie narysowane ale mniej wiecej u mnie tak to działa.

Out0 robi za wymuszenie grzania niezaleznie od temperatur, włączany ręcznie
Out1 robi za temperature dzienna, jesli temperatura spadnie poniżej zadanego poziomu w Event Config załącza sie ten przekaźnik
Out2 załącza sie w określonych godzinach i wyłącza także w określonych w Schedulerze. Ma to za zadanie grzenie do temperatury dziennej (jeśli ten przekaźnik i Out1 jest załączony to grzeje).
Out3 temperatura nocna, ten przekaźnik załącza sie zgodnie z ustawieniami w Event Config, jeśli Out2 jest wyłączony (czyli w okresach innych niż temperatura dzienna) a ten jest załączony to grzeje.
Out4 otwarte okno. Załączam go ręcznie jak otworze okno aby niepotrzebnie nie grzał mi mieszkania

Do tego napisałem sobie aplikacje na telefon w której widze stan przekaźników i moge wymusić włączenie któregokolwiek.
Jednocześnie mogę ustawić czas na jaki ma być włączony przekaźnik Grzanie i Okno.
Na moje potrzeby jest wystarczający więc narazie go nie rozwijałem bardziej.
No to ja zdubluję posta. Jeżeli można proszę o podpowiedź . Temperatura powyżej 27 C zalącza przekaznik poniżej 27 C wyłącza . Pozwyżej 30 C zalącza drugi przekaźni poniżej 30 C odłącza drugi . Sterowanie wentylatorami chcę na tym zrobić.
Manualnie działa. Ale jak to zautomatyzować.

Czyli:
INP3 poniżej 27 C OUT 1 off
INP3 27 c Out 0n
DTH22 30 C OUT 2 on