Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Rozmowy na forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Od paru dni jestem posiadaczem LK Big Grin to jest to czego tak dawno szukałem.
Wielki szacunek dla programistów , ekipy inżynierów i Administratorów Forum
Ale proszę nie unikajcie trudnych niekomfortowych pytań.
Nie będę się rozpisywał co jak i kiedy ale przeczytałem Wasze forum chyba ze 2 razy zanim kupiłem LK.

To co powinno być zmienione :
-Brak przyklejonych tematów
-LK Server - Brak informacji gdzie zakupić i ile kosztuje sam program do tego TP-Linka bo cena rutera max ( *** Tongue zł)
-Zrobić proste ale funkcjonale przykłady np. sterowanie PWM (led,silnik,oświetlenie), podłączenie kilku czujników DS18,itd.(Jestem osobą która nie ma za wiele wspólnego z elektroniką ale podstawy znam a na co dzień zajmuje się automatyką)
-Przykłady zastosowań przez użytkowników (czemu nie zostały wyróżnione tematy które można uznać za skończone lub wzór do naśladowania.Obecnie jeden wielki "misz-masz")
Pamiętajcie że Forum to jest Reklama Waszego produktu a nie strona z ładnymi zdjęciami i jakiś tam opis .LK i grupę produktów sprzedajecie dzięki wszystkim tym co pomagają modernizować,wprowadzają bardzo ciekawe rozwiązania i co ciekawe nie oczekują za to zapłaty Wink .


Pozdrawiam
elektron81 napisał(a):To co powinno być zmienione :
-Brak przyklejonych tematów
Racja, znacznie ułatwiłoby wyszukiwanie wartosciowych postów z gotowymi rozwiązaniami, zajmiemy się tym.
elektron81 napisał(a):-LK Server - Brak informacji gdzie zakupić i ile kosztuje sam program do tego TP-Linka bo cena rutera max ( *** Tongue zł)
To nie jest niestety nasz produkt, próbowalismy sie dogadać z programistą, który to napisał, ale mielismy inną wizję. Nie zabraniamy mu za darmo go reklamować na forum, ale też nie wspomagamy go w marketingu.
Sam pomysl na taki serwerek jest stary, niestety nie mamy człowieka, ktory mając czas i znając się na open-wrt mógłby to pociągnąć. Ponieważ potrzeba zbierania danych jest oczywista, pracujemy nad normalnym serwerem (cloud), który będzie potrafił prezentować odczyty i wiele jeszcze innych rzeczy oraz współpracować z opramowaniem na smartfony.
elektron81 napisał(a):-Zrobić proste ale funkcjonale przykłady np. sterowanie PWM (led,silnik,oświetlenie), podłączenie kilku czujników DS18,itd.(Jestem osobą która nie ma za wiele wspólnego z elektroniką ale podstawy znam a na co dzień zajmuje się automatyką)
Tu biję sie w piersi, trochę zacząłem w Pomocy na tinycontrol, ale faktycznie pomysłów na to jak i co podłączyć do realizacji różnych aplikacji jest dużo, a nie wszyscy mają to od razu w głowie. Przy okazji zapraszam chętnych do podsyłania przykladów co zrobić, albo nawet całych realizacji.
elektron81 napisał(a):-Przykłady zastosowań przez użytkowników (czemu nie zostały wyróżnione tematy które można uznać za skończone lub wzór do naśladowania.Obecnie jeden wielki "misz-masz")
to też postaramy się wyłuskać i wyróżnić by były łatwe do znalezienia
elektron81 napisał(a):Pamiętajcie że Forum to jest Reklama Waszego produktu a nie strona z ładnymi zdjęciami i jakiś tam opis .LK i grupę produktów sprzedajecie dzięki wszystkim tym co pomagają modernizować,wprowadzają bardzo ciekawe rozwiązania i co ciekawe nie oczekują za to zapłaty Wink .
Zdajemy sobie sprawę, popularnosć produktu, zwłaszcza takiego który wymaga zaangażownia klienta, mierzy się popularnoscią forum tego produktu. Dziękuję za uwagi.
Miło, że notek szybko zareagował na uwagi elektron81 i dlatego chciałem dodać kilka swoich uwag czego mi brakuje.
1)oś czasu (timeline to do)np. kwartalna,na której planowane zmiany w LK byłyby opisane.
2)czekam od dłuższego czasu na przystawkę bezprzewodową,która mogłaby obsługiwać dane m.in. z czujników.
(to byłaby rewolucja jeżeli chodzi o potrzeby przyszłych użytkowników.)
3)projekt open kontrolera cały czas na stronie ale od dłuższego czasu nic nie słychać czy będzie rozwijany.
4)pomysł z serwerem - bardzo dobry ponieważ teraz dane z LK giną po każdym restarcie czy braku zasilania .
5)aplikacja LK na androida - rozwijana hobbystycznie a potrzeby i możliwości nieograniczone .
5)Czujnik CO2 jako miernik jakości powietrza (0-10V) wybrany-adaptowany do LK
6)Czujnik natężenia światła ( nasłonecznienie do sterowania PV) j.w.
7)Opisy sprawdzonych aplikacji z rysunkami ew. zdjęciami.
Pozdrawiam