Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Pytania nowego o funkcje regulatora/sterownika w LK
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Zainstalowałem Lankontroler V3.06 HW2.0 w kotłowni,
ładnie mierzy temperatury, rejestruje na thingspeak, załącza pompę CWU wg schedulera itp.
Wszystko super, bezproblemowo, zabawa świetna Smile

Jednak chciałbym więcej - tzn nie wiem jak uzyskać:

- events config zależne od schedulera.
Np. w weekendy załącza pompę w godzinach 9-23 po spadku temperatury poniżej 30st, w tygodniu w godz 18-22:30 po spadku temp. poniżej 25st.
Ot zwykły regulator/sterownik. Jak to zrobić?

- załączanie przekaźnika na podstawie różnicy dwóch temperatur.
Np. do sterowania instalacją kolektorów słonecznych - pomiar na kolektorach i w zbiorniku CW i odpowiednie załączanie pompy. Jak to zrobić?

Wydaje mi się, że powyższe funkcje powinny być oczywiste jak na takie urządzenie
- ale albo ich nie ma albo ja nie ogarniam. Więc proszę o oświecenie.

Pozdrawiam!
ateu napisał(a):- events config zależne od schedulera.
Np. w weekendy załącza pompę w godzinach 9-23 po spadku temperatury poniżej 30st, w tygodniu w godz 18-22:30 po spadku temp. poniżej 25st.
Ot zwykły regulator/sterownik. Jak to zrobić?
Pozostaje zabawa z ustawieniami i wykorzystanie operacji AND i OR przy pomocy wyjśc (6 wyjsc) na przekaźnikach

ateu napisał(a):- załączanie przekaźnika na podstawie różnicy dwóch temperatur.
Np. do sterowania instalacją kolektorów słonecznych - pomiar na kolektorach i w zbiorniku CW i odpowiednie załączanie pompy. Jak to zrobić?

w nowym sofcie(chyba przyszły tydzień) bedzie taka opcja
Dzięki za szybką odpowiedź!

wilkxt napisał(a):
ateu napisał(a):- events config zależne od schedulera.
Np. w weekendy załącza pompę w godzinach 9-23 po spadku temperatury poniżej 30st, w tygodniu w godz 18-22:30 po spadku temp. poniżej 25st.
Ot zwykły regulator/sterownik. Jak to zrobić?
Pozostaje zabawa z ustawieniami i wykorzystanie operacji AND i OR przy pomocy wyjśc (6 wyjsc) na przekaźnikach
Uh to trochę robota na około... A czy jest rozważane wprowadzenie takiej funkcjonalności do oprogramowania w przyszłości?
podlanczam sie pod pytanie, bo gdyby udalo sie cos takiego stworzyc to byloby to potezne narzedzie
to by musila byc odrebna wersja softu pod zastosowania do sterowania piecami , panelami itp.
moze czas zrobic opensource ? Smile ewentualnie kilka softow, ktore mozna zmieniac pod swoje potrzeby poprzez TFTP ?
levykrak napisał(a):moze czas zrobic opensource ? Smile ewentualnie kilka softow, ktore mozna zmieniac pod swoje potrzeby poprzez TFTP ?
Obecnie jest już kilka wersji softu do zmiany przez TFTP, a wracając do głównego tematu połączenia czasu z regulacja temperatury wystarczy wykorzystać funkcje Auto switch w Schedulerze.
Odpowiedni stan wejscia cyfrowego INPD1, ktory moze blokowac wykonanie funkcji czasowej mozemy prosto zrobic z wyjscia przekaźnika.