Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Psujące się czujniki DTH11 i 22
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.

Przez miesiąc miałem podpięty czujnik DTH11 i chodził bez zarzutu i padł. Ponieważ w międzyczasie była zmiana softu i obsługa dokładniejszego czujnika DTH22 więc następcą był czujnik DTH22. Popracował w układzie 2 może 3 miesiące i od wczoraj nie dycha.
Czy długość przewodu może mieć znaczenie? Podłączony jest za pomocą skrętki komputerowej o długości około 10m.
Co moze być przyczyną, że te DTH tak się psują.
Mi działa już kilka miesięcy DTH22. Jak się objawia uszkodzenie?
po prostu brak odczytów. Sygnał o 22:10 był a o 22:40 już nie. I od tego czasu pokazuje 0 (to samo na temperaturze)
Resetowałem LK oraz podłączyłem bezpośrednio DTH22 do LK ale już nie daje oznak życia.
Te wcześniejsze odczyty zerowe to niestety tak się dzieje po właczeniu PWM w LK - no chyba, że właśnie PWM zabił DTH (jakieś harmoniczne)
[attachment=275]
Mnie również działa od momentu wprowadzenia softu do obsługi DTH22 do chwili obecnej na HW 1.2 długość ok.6m
Niebawem podepnę 2-gi na HW 2.0.Sprawdź czy czujnik jest uszkodzony czy tylko daje błędny odczyt na tym konkretnym LK podłączając
go do inego LK na krótkim przewodzie.ThingSpeak czasami potrafi zawiesić się i nie zapisuje odczytów.A jak pokazuje przez LAN?