Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Pingowanie telefonu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałbym wykorzystać LK a konkretnie watchdoga do wysyłania maila i załączania któregoś wyjścia OUT oraz przekazania polecenia do kolejnego LK
w momencie pojawiania się w sieci WLAN telefonu z androidem o określonym IP .Czy mógłby ktoś przetestować praktycznie pingowanie telefonu watchdogiem,ponieważ sam nie mam w tej chwili(w okresie zimowym) możliwości eksperymentów z softem?
Poniekąd działa. Ale chyba nie tak, jakbyś chciał.
LK: HW 1.2, SW 2.48. ANDROID: 4.1.2, Galaxy S2.

Ustawienie na ON lub OFF powoduje, że wyjście przechodzi w ten stan przy braku odpowiedzi z adresu. Ale nie zmienia stanu, gdy adres ponownie zacznie odpowiadać. Nie ma co liczyć na wykrycie pojawienia się telefonu w sieci przy tych ustawieniach. Natomiast jego brak zostanie zauważony.
Ustawienie RESET powoduje, że gdy adres nie odpowiada wykonują się kolejne resety, gdy adres odpowiada, resety nie mają miejsca. Uzupełniając resetowane wyjście kondensatorem można by od biedy zrobić wykrywanie pojawienia się telefonu w zasięgu WiFi.
@pat
Bardzo dziękuję za test .Potwierdził moje przypuszczenia,że pingowanie telefonu watchdogiem może być zawodne (w końcu nie do tego był przeznaczony) i może przekłamywać również przy zaniku
zasięgu wifi.Wydaje mi się,że lepiej tą informację uzyskać bezpośrednio z ARP list routera tylko jeszcze nie wiem jak.
Pozdrawiam.
Zrobiłbym to tak:
- ponieważ zamierzasz automatem czytać ARP List więc będzie urządzenie (komputer?, router na wrt?), które będzie to robić,
- na routerze ustawiasz przydzielenie stałego adresu IP dla MAC-adresu Twojego telefonu (oczywiście ten IP-adres wykluczasz z DHCP),
- pingujesz ten adres IP i przetwarzasz odpowiedź. 8-)
Tak jest prościej niż wybebeszać ARP List i ją przetwarzać. Wink