Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: lan i wysyłanie maili
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Proszę o informację czy coś się pozmieniało w skrzynkach pocztowych ostatnio?
Stosuje ustawienia takie jak podane w kilku wątkach na tym forum, na piczcie wp, o2 i interii ale nie działa wysyłanie maili.
Nazwę użytkownika i pole from podaje pełny adres mail, port 587 i lipa. ...
Może wersja softu. Gateway ustawiony?
Używam 3.12 na o2 i działa:

Server SMTP: poczta.o2.pl ; Port 587,
User Name: user@o2.pl
Password: xxxxx

To: user@o2.pl
From: user@o2.pl
Subject: xxx
Ja mam soft 2.48.
może w tym problem, ale z drugiej strony dlaczego miałby ten soft nie działać. ...

ten gateway to musi być jakiś konkretny? Mam IP 192.168.xx.xx, a gateway 192.168.xx.1
Sprawdziłem przed chwilą na 2.48 - działa. Ustawienia jw.
Gateway musi być taki jaki masz w sieci. Przyjęło się, że ma pierwszy adres w podsieci - ale to zwyczajowo, wcale tak być nie musi. Więc jeśli sieć ma 192.168.0.x to gateway zwykle ma 192.168.0.1. Sprawdź, czy zgadza Ci się maska podsieci - mała szansa, żeby nie, bo byś miał większe problemy. Jeśli masz kompa podpiętego do tej sieci, który bryka po necie, to podejrzyj w jego ustawieniach sieciowych.
A jak wszystko to jest OK to zerknij na hasło do konta - to najczęstsza przyczyna problemów Smile
U mnie konfiguracja poczty zadziałała dopiero po resecie. Dopóki nie zrestartowałem urządzenia, naciśnięcie przycisku Test e-mail send nie skutkowało wysłaniem maila testowego. Po resecie urządzenia bez jakichkolwiek innych zabiegów mail testowy przyszedł. Poczta założona na portalu o2.
sprawdz czy dobrze dns wpisany
Ok.
Po wielu próbach działa na o2 i WP.
dla o2 dokładnie
pat napisał(a):Może wersja softu. Gateway ustawiony?
Używam 3.12 na o2 i działa:

Server SMTP: poczta.o2.pl ; Port 587,
User Name: user@o2.pl
Password: xxxxx

To: user@o2.pl
From: user@o2.pl
Subject: xxx

Dla WP
Server SMTP: smtp.wp.pl ; Port 587 ( inaczej niż na stronie konfiguracji WP)

Pozdro