Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Remote Control
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam trzy pytania:

1. Czy jest jakaś możliwość zdalnej zmiany parametrów dynamicznych w LK ?? Odczyt jest możliwy przez XMl'a Chciałbym stworzyć na oddzielnym serwerze zegar dobowy/tygodniowy, który zmieniałby nastawy temperatur dla poszczególnych eventów.

2. Mam w różnych miejscach zamontowane już czujniki DS18. W jaki sposób należy je podłączyć aby zostały rozpoznane w zadanej kolejności czyli dla czujnika, który jest na górze badanego obiektu LK wyświetlało tmp. pod INP6 dla środkowego pod INP7 a dla dolnego INP8 ??

3. Czy kolejne wersje sofu zostaną rozszerzone o eventy dla higrometru (dot. wer. home) ??

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich użytkowników LK

Franek
FranekKowalski napisał(a):Witam, mam trzy pytania:

1. Czy jest jakaś możliwość zdalnej zmiany parametrów dynamicznych w LK ?? Odczyt jest możliwy przez XMl'a Chciałbym stworzyć na oddzielnym serwerze zegar dobowy/tygodniowy, który zmieniałby nastawy temperatur dla poszczególnych eventów.

ZObacz na żrodło strony event config i zobaczysz co jest wysylane jak wcisniesz przycisk save, dane sa przesylane przez metodę POST, jak napiszesz jakis program co bedzie to wysyłał na LK to nie ma problemu z zmianą parametrów, jak bedzie potrzeba to mogę dać dokldany opis co za co odpowiada.

FranekKowalski napisał(a):2. Mam w różnych miejscach zamontowane już czujniki DS18. W jaki sposób należy je podłączyć aby zostały rozpoznane w zadanej kolejności czyli dla czujnika, który jest na górze badanego obiektu LK wyświetlało tmp. pod INP6 dla środkowego pod INP7 a dla dolnego INP8 ??

LK przypisuje kolejność czujników zgodnie z ich numerami seryjnymi, jak znasz numery to możesz je uporządkować, być moze pojawi się okenko co bedzie wyswietlało numer jednego podłaczonego czujnika, zeby sobie posprawdzac wszytskie i potem uporządkować.

FranekKowalski napisał(a):3. Czy kolejne wersje sofu zostaną rozszerzone o eventy dla higrometru (dot. wer. home) ??
Bedą, ale nie w przyszle wersji tylko ewntualnie w następnych
Super, dzięki za odpowiedź. Na razie testuje samą płytkę podłączoną do systemu C.O. z kominkiem, ładującym zbiornik buforowy 1000l. Ze zbiornika zasilane jest kilka obwodów ogrzewania podłogowego. Docelowo router z postawioną stroną w php poprzez kilka płytek będzie nadzorował temperatury w poszczególnych pomieszczeniach odpowiednio załączając odpowiednie siłowniki zaworów ogrzewania podłogowego.

Ogólnie medal za twórców projektu Smile

Pozdrawiam
Franek
FranekKowalski napisał(a):Docelowo router z postawioną stroną w php poprzez kilka płytek będzie nadzorował temperatury w poszczególnych pomieszczeniach odpowiednio załączając odpowiednie siłowniki zaworów ogrzewania podłogowego.
I to jest słuszna droga IMO. Wiele osób chciałoby Lan Kontroler pod ich konkretne zastosowania, najlepiej z ładną stroną i grafiką. Tego niestety na procesorze Lan Kontrolera nie da się zrobić, a na zewnętrznym serwerze jak najbardziej. Po to miał być uruchominony projekt Open Kontroler - widniejący na stronie tinycontrol. Jeśli ma Pan jakieś pomysły, a zwłaszcza umiejętności konfigurowania Open-Wrt lub innej kompilacji na Atherosa i tworzenia aplikacji - zapraszamy do współpracy!
Dokładnie !

Z pisaniem softu filtrującego dla LK, który filtrowałby tylko wybrane funkcje w języku maszynowym bez żadnego doświadczenia zajęłoby mi czas do emerytury. Potrzebna maszyna zewnętrzna, lapek z windowsem odpada na starcie z powodu dużego poboru prądu i niestabilności działania, a zatem odpada VB, C++ i delphi. Pudełko z androidem wymagałoby nauki programowania w systemie google'a. A tak mamy prostą, tanią w miarę stabilną maszynę (router + opwrt właśnie) i ogólnie uniwersalny, prosty język. Początkowo wszyskie operacje nadal będzie wykonywał LK, router ma tylko na stronie umieszczonej w wbudowanym serwerze www wyświetlać wyniki z odpowiednich czujników i wysyłać nastawy poszczególnych zmiennych dynamicznych (przykładowo w godzinach 16-22 w dniach tygodnia temp. do 22 st.). Dla sprawnego twórcy stronek przy dostarczeniu mu odpowiednich skryptów to jakieś 15 min roboty. Największą jednak zaletą takiego rozwiązania jest to, że z dowolnego urządzenia w domu z dowolnym systemem operacyjnym (iphone, android smarttv, linux) możemy połączyć się z naszą stroną i zarządzać kilkoma LK.

Niestety nie jestem programistą, tylko elektrykiem budującym dom. Serwer postawię sam a stronkę pomogą napisać znajomi. Postawienie serwera www z ftp na routerze z usb nie jest zbyt trudne. Wieczorem wystawię obecny schemat połączeń LK z instalacją.

pozdr.
FK
polecam postawienie serwera na jakimś starym laptopie. instalacja apche+mysql+php jest automatyczne, np pod debianem. Używam od pół roku takiej konfiguracji, pobór prądu to ok 20w, a dodakowo na tym serewrze działa Zoneminder (rejestrator kamer IP z wykrywaniem ruchu). teraz rejestruję dodatkowo w bazie mysql odczyty z Lankontrolera. potem zostanie tylko napisanie skryptów analizujących dane wypluwane przez serwer danych i uruchamianie zadań.