Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: LK nie działa z POE w standardzie 802.3 af
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

and133and133

LK nie działa z zasilania POE w standardzie 802.3 af, a szkoda. Rozumiem że oszczędność energii jest istotna ale POE w przełączniku jest wygodniejsze. Dorabianie drugiej wersji POE jak dla mnie mija się z celem (brak kontroli zasilania, a przy dużej ilości urządzeń łatwo o pomyłkę co z czego zasilać).

Posiadam przełączniki 3com 4500, one "uruchamiają" zasilanie od 1000mW, dodam że jest funkcja zasilania urządzeń niezgodnych z 802.3 af - komenda 'poe legacy enable' ale minimum 1000mW zostaje .......

Nie chcę zmieniać urządzeń bo mam ich za dużo.
Co mógłbym zmienić w płytce LK żeby mógł pracować na takim zasilaniu ?

Bardzo proszę o pomoc.
switch jakie daje napiecie n POE?
and133and133 napisał(a):LK nie działa z zasilania POE w standardzie 802.3 af, a szkoda. Rozumiem że oszczędność energii jest istotna ale POE w przełączniku jest wygodniejsze. Dorabianie drugiej wersji POE jak dla mnie mija się z celem (brak kontroli zasilania, a przy dużej ilości urządzeń łatwo o pomyłkę co z czego zasilać).
Lan kontroler działa z PoE, ale wersją pasywną, stosowaną szeroko w urządzeniach WiFi np. Mikrotik, UBNT i innych. Ponieważ urządzenie było adresowane początkowo przede wszystkim do rynku WISP, którzy takie urządzenia stosują, wybór rodzaju PoE był nieprzypadkowy. Poza tym niebagatelna rolę jest cena specjalnych układów po stronie odbiornika do zgodności z systemem 802.3af, genralnie mówiąc jest on drogi zarówno jeśli chodzi o switche jaki i odbiorniki. Oferujemy także switcha PoE pasywnego:
http://tinycontrol.pl/pl/kontroler,poe-switch,168,368

and133and133 napisał(a):Posiadam przełączniki 3com 4500, one "uruchamiają" zasilanie od 1000mW, dodam że jest funkcja zasilania urządzeń niezgodnych z 802.3 af - komenda 'poe legacy enable' ale minimum 1000mW zostaje .......
Jeśli switch może na stałe włączyć zasilanie na linie bez wykrywania układu odbiornika to Lan Kontroler powinien działać - ma napięcie wejściowe do 57V

and133and133 napisał(a):Nie chcę zmieniać urządzeń bo mam ich za dużo.
Co mógłbym zmienić w płytce LK żeby mógł pracować na takim zasilaniu ?
to zbyt skomplikowane i wymaga nietypowych układow, ale mozna dokupić przetwornice zasilanie 802.3af z wyjściem np 18V i podlączyć Lan kontroler.
Np taki jak ten:
http://www.wirelesslan.pl/product_info.p...ts_id/2486
jak podepiniesz do lk plytke z przekznikami i wlaczysz przekźniki to LK bedzie pobieral ponad 1W
Można użyć konwerter np Ubiquiti Instant 802.3af indoor ....................................