Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Problem z czujkami 1-wire
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Ryz

Mam dwa problemy:

1. Po podłączeniu 3 czujek na 1-wire (rozdzielacz 1-wire od Was)i skonfigurowaniu ich, dostaję na maila komunikat:

text -60.0 01:04:56

Czujki, ktore mam podłączone to INP6,7,8.

(efekt przy podłączonej tylko jednej czujce):
Inp6 24.5 °C switche
Inp7 N/A °C zewnetrzna
Inp8 24.5 °C serwery
Inp9 N/A °C
Inp10 N/A °C
Inp11 N/A °C

Co ciekawe takie wartosci dostaję z Lankontroler w przypadku podłączenia tylko jednej czujki.
Wartość pojawia się na obu polach INP9 i INP8.
W momencie podłączenia wszystkich trzech, czasem zdarza się tak, że pola INP 9,10,11 zamiast N/A podają wartości te same co jedna z czujek.
Próbowaliśmy wyłączyć czujki na zmianę ale przyczyną nie są czujki (przynajmniej tak nam się czydaje) ponieważ efekt jest ten sam.



2. Proszę o pomoc lub podpowiedz w poprawnym skonfigurowaniu obecnej instalacji:

chcemy chłodzić serwerownię.
mamy 3 czujki:
na zewnątrz,w jednej i drugiej szafie w środku.
do dwóch przekaźników OUT0 i OUT1 podpięliśmy kimatyzację i turbinę tłoczącą powietrze z zewnątrz do serwerowni.

Efekt jaki chcemy uzyskac:

w momencie gdy temperatura na zewnątrz nie przekracza 15 stopni C, chcemy tłoczyć zimne powietrze do środka serwerowni za pomocą turbiny.
Jeśli na zewnątrz zrobi się cieplej i temp przekroczy 15 stopni, załączamy klime z odpowiednią histerezą by nie chodziła cały czas, tylko wychłodzi pomieszczenie do 22 stopni i odczeka aż urośnie do 25-26
Proszę mi powiedziec jak optymalnie to skonfigurować, ponieważ w obecnej sytuacji zdarza się tak, że jednocześnie chodzi klima i trubina.

OUT0 to klima
OUT1 to turbina

Będę wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam
ad1.jaka masz wersję softu?
ad2. zalaczam schemat podpiecia i ustawienia z tablicy zdarzen.
Pierwszy przekaźnik wybiera czy zasilane badzie turbina czy klima, nim steruje inp7 czyli temperatura zewnetrzna, jak przekroczy 14,5 (dałem histereze 0.5 przykladowa) to załączy (przekaxnik ON) klime, ponizęj 13.5 przelaczy(przekaxnik OFF) na turbine. Drugi przkeźnik załącza (przekaźnik ON) turbine lub klime (w zaleznosci co ustawil pierwszy przekaxnik), jak temperatura przekroczy 26 stopni, jak spadnie ponizej 22 to wyłączy (przekaxnik ON) klime lub turbine. Przekaxnikiem na OUT1 steruje INP6 i INP8, wiec bedzie chlodził jak chociażby w jednym miejscu bedzie za ciepło. -90 zamiast domyslnego 0 w dolnym okienku czujnika zewnetrznego dlatego, zeby nie przelaczał jak temperatura spadnie ponizej 0, a -90 to raczej nie przekroczy (chyba ze macie serwerownie na syberii ;-))
[attachment=233]
[attachment=234]