Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Dude i Lan Kontroler
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Chciałbym za pomocą tego kontrolera monitorować w Dude np napięcie. Niestety przy utworzeniu sądy mogę tylko napięcie porównywać - octet string. Natomiast chciałbym uzyskać powiadomienie gdy napięcie spadnie poniżej założonej wartości. Jak tego dokonać?
W Events Config ustawiasz sobie kiedy otrzymujesz powiadomienia. Jeśli ustawisz od 10 do 20V to przy przejściu przez 10 oraz przy przejściu przez 20V otrzymasz powiadomienie. Czyli zarówno w górę jak i w dół. Ewentualnie sprawdź odwrotnie ustaw od 20 do 10, ale chyba obie formy działają, bo powiadomienia są wysyłane nieważne w którą stronę przejścia były robione.
Tak ok dostanę powiadomienie na maila.
Tylko nie o to mi chodziło.
Potrzebuję taką informację poprzez oida wyciągnąć na Duda
zapnet napisał(a):Witam

Chciałbym za pomocą tego kontrolera monitorować w Dude np napięcie. Niestety przy utworzeniu sądy mogę tylko napięcie porównywać - octet string. Natomiast chciałbym uzyskać powiadomienie gdy napięcie spadnie poniżej założonej wartości. Jak tego dokonać?

Ale kto ma to powiadomienie wysłąc DUDE czy LK, nie wiem co chcesz dokladnie zrobic?
Dodaję LAN Kontrolera do Duda. W dudzie ustawiam sobie monitoring napięcia poprzez właśnie Lan Kontrolera. Niestety nie idzie ustawić tak aby Dude w momencie spadku nap zakomunikował to. Chyba, że sam robię coś źle
Wartość napięcia w Dude jest odczytywana z OIDa LK poprawnie? Jeśli tak, to wszystko co chcesz zrobić z tą wartością później, trzeba zrobić w Dude. LK nie ma tu nic do tego, bo dostarcza Ci tylko samą wartość napięcia. A Ty chcesz pewnie dostać alert jak napięcie spadnie poniżej pewnego progu. Jeśli tak, to da się to zrobić samym Dudem.
Tak samo napięcie mogę odczytać poprawnie. Niestety oid z LK jest typu "octet string". W Dude za pomocą takiego oid mogę tylko dane nap przyrównać do wcześniej założonej wartości. Np: odczytuje z LK napięcie 26.3, w dude ustawiam porównywane nap 26.3. W momencie gdy wartość na LK spadnie lub skoczy o np 0.1V Dude zaczyna alarmować. Niestety nie mogę wybrać oid'a - integer, gdzie jako metodę porównania mogę ustawić nap
w dude chyba mozna tworzyc funkcje, a czesc jest gotowych, zamien stringa na int i wtedy porównaj, albo zrób funkcje porównywania stringów

intb

Przegladajac manual Dude w wersji 3.x nigdzie nie widac funkcji konwertujacej string na integer. W linku ponizej male obejscie problemu mianowicie przez wyciagniecie pojedynczych znakow ze stringa:
http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=8&t=28109
Jesli mialoby zadzialac to trzeba sprawdzic dlugosc stringa i potem wyciagnac odpowiednie znaki i do zmiennej przypisac, jak to bedzie w praktyce wygladac to trzeba sprawdzic.
Tymczasem jesli chodzi o Nagiosa na przyklad to:
http://exchange.nagios.org/directory/Own...allasisz/1