Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: nowa wersja Lan Kontrolera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na wstępie witam wszystkich. Trafiłem tu ze znanego serwisy aukcyjnego ;-) po trafieniu na bardzo ciekawe produkty, jak się to mówi po nitce do kłębka.

W przyszłości zamierzam dokonać zakupu (docelowo kilku egzemplarzy), i zastosować to ciekawe ustrojstwo, do różnych zadań w gospodarstwie domowym.
Wyczytałem, że kroi się nowa wersja hardware jak pisze tomek
Cytat:Na jesieni bedzie nowa(sprzetowo) wersja LK, troche bedzie sie rónić
i miałbym tutaj kilka sugestii.
Dla tych wszystkich którzy dopominają się o GPIO proszę rozważyć expander IO I2C, a dla tych którzy by chcieli więcej PWM sprzętowy generator PWM na I2C np PCA9530 lub większy, kostki są tanie i nie stanowią problemu w zakupie, sterowane po I2C więc ich obsługa nie będzie nastęczać problemów. Uwolnione w ten sposób nogi µC na pewno konstruktor spożytkuje do zacnych celów. Wyczytałem również że myśli się o uwolnieniu od kabli, i tu też miałbym swoją propozycję w postaci NRF24L01+ do nabycia w cenie dobrego browara ;-D, możliwa współpraca z kilkoma "kartami" naraz oczywiście działa toto na I2C, i jest bardzo przyjemne. Uzyskuje się dobre osiągi nawet w budynku, sprzęcik zajmuje się poprawnością CRC itd, tak że obsługa znowu nie będzie nastręczać problemów.
Tu należało by rozważyć, czy iść w modułowość konstrukcji, czy wszystkie te "klocki" przyczepić do głównego PCB i najwyżej nie będą wykorzystane, jak zresztą zasoby w µC (zależnie od projektu). Cena z tytułu tych zabawek nie powinna się zmienić gdyż naprawdę nie stanowi to problemu. Zresztą pozostawiam do oceny konstruktora.
Zastosowanie z kolei modułów może spowodować komplikację oprogramowania, lub jego mnogość co będzie nastręczało problemów konsumentom.
Jak już jesteśmy przy I2C to proponował bym też zastosowanie czujnika oświetlenia (wynik w LUX-ach) bazującego na pomiarze światła widzialnego oraz IR -> APDS9300.
W ankiecie klienci są pytani o obsługę różnych czujek temperatury, które podpina się w ściśle określone miejsca, i nie jest ich za wiele, może po zastosowaniu expandera IO się to zmieni i będą wolne piny do innych czujników różnego typu. Proszę rozważyć możliwość definiowania przez konsumenta typu użytego elementu na jednym z możliwych pinów. Powstanie sytuacja np autor przewidział podłączenie 4 czujników do odpowiednich portów, a konsument definiuje w konfiguracji ich typ i wybiera odpowiedni pin z możliwych.
Bazując dalej na ankiecie, ja będę chciał jeżeli mi się uda, zliczać wodę, zliczać prąd, monitorować (zbierać pomiary i robić wykresy) temperaturę i wilgotność w co najmniej trzech punkach (DHT) oraz dodatkowo temperaturę (DS) w kilku miejscach, jeśli się uda to sterować oświetleniem ON/OFF dzięki podłączonym modułom PIR (światło, gdy wykryje obecność), sterować oświetleniem z wykorzystaniem PWM (najlepiej kilka kanałów), sterować ON/OFF odbiornikami energii elektrycznej ~230AC i pewno coś jeszcze wymyślę jak się zapoznam dogłębnie i namacalnie z produktem. W związku z czym dzielnik/mnożnik przy zliczaniu byłby pożądany. Interesowała by nie też możliwość odnotowania czasu daty załączani światła na odpowiednim wyjściu, taki log z załączenia portu, funkcjonalność taką można wykorzystać w różnych zastosowaniach.
Kolejnym pytaniem z ankiety jest pytanie o Scheduler / terminarz, - mógłby być rozbudowany, jak również i Even config.
Oczywiście to wszystko wymaga pracy konstruktora i odpowiednich zasobów µC, jestem świadom.
Miałbym pytanie o zastosowany przekaźnik na PCB czy jest to przekaźnik "statyczny" - nie wymagający napięcia dla podtrzymania stanu przełączenia?
Jeśli to możliwe poprosiłbym też o podesłanie instrukcji do tego kontrolera i listwy.
Czy listwa ma swój dział na forum. bo nie udało mi się odszukać.
Proszę zdradzić/pochwalić się jakie będą zmiany w nowej wersji sprzętu.

kaktus
1.przekaznik jest zwykly, monostabilny, nie podtrzymuje stanu
2. Na stronie tinycontrol.pl sa instrukcje przy konkretnych urzadzeniach
3.listwa nie ma narazie swojego dzialu
4. Co do zmian to trudno cos powiedziec, wielkich nie bedzie, jeszcze dokladnie sami nie wiemy, raczej blizej zimy niz jesieni cos bedzie wiadomo
popełniłem gafę
Cytat:NRF24L01+ do nabycia w cenie dobrego browara ;-D, możliwa współpraca z kilkoma "kartami" naraz oczywiście działa toto na I2C
interfejs to SPI

Swoją drogą należy pogratulować konstrukcji jak i pomysłu, życzyć wytrwałości i ciągłego rozwijania projektu.
Nie działają odnośniki
Cytat:Link do działajacych urządzeń w obu wersjach oprogramowania: V3.09 i V2.47
podane na http://tinycontrol.pl/pl/kontroler,lan-c...er,167,363