Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Zliczanie impulsów z licznika energii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam.
Właśnie Zakład Energetyczny wymienił mi licznik na supernowoczesny i niestety panowie nie dali się namówić aby wyciągnąć na zewnątrz
kabelek od impulsatora mgliście tłumacząc ,że im nie wolno. Pozostaje zliczanie impulsów diody led . Pytanie czy taki moduł http://electropark.pl/moduly-optyczne/31...99003.html można wykorzystać do tego celu i pod które wejścia (INP12) najlepiej podłączyć?
Pozdrawiam
podięcie pod INP4D jak już, na tym wejściu sa zliczne impulsy. Co do wskazanego modułu, to byłby on OK, od warunkiem,że migniecie diody wymusi zmiane sygnału na jego wyjsciu.
Widze tam fotorezystor, napewno dziła na swiatło dzienne, ale nie wiem jak na miaganie diody, musiał byś przetestować.
Zamiast dłubać i w koszty się pogrążać to napisz pismo do swojego oddziału z uzasadnieniem odmowy wykonania takiego podłączenia, które przewiduje producent, a ty posiadasz urządzenie którym chcesz zliczać sobie energię elektryczną, aby mieć zdalny dostęp do tego.
@lukiszyszka
Witam.
60PLN zerwanie i założenie plomby+80PLN dojazd+2miesiące korespondencji a tak poczekam pół roku aż przyjedzie gość od odczytu i za "czapkę gruszek"
wyciągnie mi kabelek na zewnątrz.A doraźnie kupię moduł do impulsów za 9,99zł.
Pozdrawiam
Najlepiej byłby układ z fotodiodą. Fotorezystor będzie miał zbyt dużą bezwładność i nie zarejestruje błysku.
andre napisał(a):@lukiszyszka
Witam.
60PLN zerwanie i założenie plomby+80PLN dojazd+2miesiące korespondencji a tak poczekam pół roku aż przyjedzie gość od odczytu i za "czapkę gruszek"
wyciągnie mi kabelek na zewnątrz.A doraźnie kupię moduł do impulsów za 9,99zł.
Pozdrawiam

Jeśli instalatorzy nie chcieli udostępnić przewodów podczas montażu, to od inkasenta oczekujesz aby ot tak ci je wyjął... Tamci zasłaniali się brakiem możliwości, a inkasent będzie mógł Big Grin

Jak dołożysz jakieś dziwne fotodiody, to zaraz pewnie też larum podniosą. I tak źle i tak niedobrze... Chory kraj.
lukiszyszka napisał(a):Jak dołożysz jakieś dziwne fotodiody, to zaraz pewnie też larum podniosą. I tak źle i tak niedobrze... Chory kraj.

No napewno nie montować na liczniku, tylko na np drzwiczkach dostępu do liczników.
Zakupilem taki podlicznik -> http://allegro.pl/1-fazowy-licznik-energ...03776.html
Lan kontroler zlicza mi impulsy jak chce.
Czasami zliczy 100 czasami 200 przy jednym impulise z licznika.
Zdaza sie tez, ze po restarcie piersze dwa impusly zlicza dobrze, przy 3 impulsie zlicza 2 zamiast 1.
Jak to podlaczyc zeby zliczalo poprawnie.

Lan kontroler rowniez nie pokazuje natezenia pradu dla samego siebie

Dla testow jako odbiornik podlaczylem Switch POE i obciażylem 3 porty.
Wskazania Lan kontrolera byly nizsze niz Switcha POE.
Ponizej schemat jak to mam podlaczone.

[attachment=181]
Co do pomiaru prądu to usuń połaczenie minusa z GND3.
Może ten licznik ma mechaniczne wyjscie, a nie elektroniczne, dołoż między GND a wyjscie z licznika kondensator 100n i zobacz jak zlicza.
Wczoraj podlaczalem kondensator 100nF (wyczytalem na forum) - zliczal jak chcial.
Odlaczalem GND3 nie bylo efektu.
Kontroler pokazuje "jakies" obciazenie.
Na testy podlaczylem 4 dodatkowe przekazniki. Jak załączałem przekazniki 2-5 to lan kontroler LK pokazywal coraz mniejsze obciazenie.

Specyfikacja licznika podaje ze wyjscie impulsowe to:
napiecie: 12-24V
prad:
Stron: 1 2 3 4 5